הליכה עם פרוטזה – האם קשה ללמוד ללכת עם רגל תותבת?

אולי אתם תוהים אם אתם יכול ללכת כרגיל עם רגל תותבת. היו סבלניים עם עצמכם כשאתם לומדים איך ללכת עם רגל תותבת, כיוון שללא ספק תתקלו בכמה מהמורות הנפוצות בדרך. גם לאחר שהשקעתם המון בתהליך השיקום, אתה עדיין עלולים להיתקל באתגרים כגון:

האם קשה ללמוד ללכת עם רגל תותבת?

הליכה עם פרוטזה - אתגרים:

הזעת יתר –  שעלולה להשפיע על האופן שבו התותבת מתאימה לגופכם, כמו גם בעיות עור אפשריות.

שינויים בצורת האיבר עליו מולבשת התותבת שלכם, הרקמה תתייצב לצורה קבועה יותר במהלך השנה הראשונה ללבישת התותבת,  דבר המשפיע על הגדם ועל יכולתכם ללכת בנוחות.

חולשת גפיים עלולה להקשות על השימוש בתותב לצורך הליכה, פעילות גופנית עם פרוטזה יכולה לחזק זאת.

כאבי גפיים יכולים בהחלט להשפיע על קצב ההתקדמות ביכולת ההליכה שלכם עם תותבת.

כמובן, חשוב לזכור שהאתגרים הספציפיים שאתם עלולים להיתקל בהם תלויים מאוד במקום בו התרחשה הקטיעה שלכם. אין גישה חד-משמעית לתהליך לימוד ההליכה עם רגל תותבת, וזהו תהליך מאוד אישי.

הליכה עם פרוטזה - מידע נוסף:

אנו יודעים שאולי יש לכם שאלות נוספות כיצד להתקדם להליכה רגילה עם רגל תותבת, או איך לעשות זאת בהתאם למצבכם האישי. הצוות שלנו ב- י.ד.גפים ישמח לעבוד איתכם כדי לעזור לכם להחזיר את הניידות והביטחון שלכם. אם אתם או אדם אהוב עליכם מוכנים לעשות את הצעדים הבאים לקראת ניידות עם תותבת רגל, אנא פנו אלינו עוד היום, לפגישת ייעוץ ללא עלות ודברו עם מומחה. 

בי.ד. גפים – אנחנו עוסקים יותר מ-50 שנה בייצור והתאמה של תותבות.

יהודה: 052-3571162

ישראל: 054-4393350

מאמרים נוספים
לפגישת ייעוץ ללא עלות - התקשרו:

י.ד. גפים – אורטופדיה מתקדמת

מחיר הפרוטזה נקבע על מספר פרמטרים: סוג הקטיעה, רמת הפעילות הרצויה והתאמת החלקים. מחיר פרוטזה תלוי בסוג הפרוטזה, על מנת שנוכל להתאים את התותבת המדויקת לצרכים האישיים שלכם, אנא צרו עמנו קשר. 

ב – י.ד. גפים – אנו עובדים בשיתוף פעולה עם הגופים הממנים בישראל: משרד הבריאות, משרד הבטחון, קופות החולים, בטוח לאומי, חברות הביטוח ובאופן פרטי.

 

בשוק קיימים מספר מגוון של תותבות/ פרוטזות החל מתותבות קוסמטיקאיות ועד לתותבות שמיועדות לספורט אקסטרים. סוג התותבת נקבע בהתאם רמת הפעילות ולצורכי הלקוח/ה.

תהליך הכנת התותבת אורכו בין 10 ימים לשבועיים.  ישנם מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על זמן ההמתנה, דוגמת אישור הגורם הממן או המתנה לאשפוז בבית החולים.

החלמת הגדם משתנה מאדם לאדם וגם סיבת הקטיעה (סכרתיים, כלי דם, טראומתי).

לרוב התהליך נע בין חודש לחודשיים מרגע הקטיעה. לאחר החלמת הגדם יש לבצע את התהליך של חבישת לחץ על מנת להכין ןלעצב את הגדם למצב האידיאלי שבו ניתן יהיה להתחיל בשלב של לקיחת המידות לתותבת.

התותבות נועדו להחזיר את הקטוע, לרמת תפקוד יומית מלאה – שקדמה טרם הקטיעה.

לתאום פגישת ייעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  נשמח לעמוד לרשותכם,

  כיכר המייסדים 4, ראשון לציון 7526557

  יהודה:  052-3571162

  ישראל:  054-4393350

  משרד:  03-9506289

  פקס:  03-7776571

  מייל:  ydgapim@smile.net.il

  דילוג לתוכן