פעילות גופנית עם פרוטזה

פעילות גופנית עשויה להוות אתגר לאחר אובדן גפיים, אבל בסופו של דבר, הבחירה היא שלכם: האם תתנו לקטיעה להכתיב את שגרת הכושר שלכם, או שתתקדמו ותשמרו על הגוף שלכם במצב מעולה, לא משנה מה.

פעילות גופנית עם פרוטזה

דרכים לשמירה על הכושר שלכם עם איבר תותב:

מתחילים ברמה מתאימה

כשחושבים על זה, פעילות גופנית עבור מישהו שיש לו את כל ארבע הגפיים באמת אינה שונה בהרבה, מפעילות גופנית עבור קטועי גפיים. בכל מקרה, אדם המתחיל תוכנית אימונים צריך להכיר ביכולותיו  ועליו להתחיל – ולהמשיך – להתאמן ברמה הנכונה למבנה הגוף שלו. אם עושים יותר מדי פעילות גופנית, מסתכנים בפציעה; אם עושים מעט מדי, הפעילות הגופנית, בסופו של דבר, לא תהיה יעילה.

מי שלובש פרוטזה חייב להתחיל את תוכנית האימונים שלו ברמת אתגר מתאימה לו בדיוק כמו כל אחד אחר. ההבדל היחיד הוא הסתגלות למכשיר מכני שלא היה שם קודם, וזה, יש להודות, סוג שונה של אתגר. אבל אם מתייחסים לזה כחלק משגרת הכושר, והאדם שמתאמן בוחר "להתרגל" למכשיר בדיוק כפי שהוא מתרגל לדרישות הפיזיות של הפעילות הגופנית שלו, התמדה בכך לאורך  זמן תביא לתוצאות והצלחה.

 

פעילות גופנית עם פרוטזה – הכירו את היתרונות:

בדיוק כמו אנשים ללא אובדן גפיים, קטועי גפיים יראו אינספור יתרונות מהשתתפות בתוכנית אימונים. חלק מהיתרונות הללו כוללים:

תפקוד משופר של הלב, הריאות והשרירים

גמישות, ניידות וקואורדינציה טובים יותר

ניהול לחצים

תחושת רווחה כללית

הערכה עצמית משופרת

שינה טובה יותר

אכן, פעילות גופנית לקטועים יכולה להיות תובענית מאוד – אבל עם קצת נחישות ועזרה של איש מקצוע בתחום הכושר, כל אחד יכול לקצור את הפירות של בריאות פיזית, רגשית ונפשית טובה יותר!

פעילות גופנית עם פרוטזה - מידע נוסף:

אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על התאמת פרוטזה לפעילות גופנית, לקבל מידע על סוגים שונים של תותבות רגל/ יד, ולהתאים לכם את סוג הפרוטזה הנכון עבורכם, על מנת לחזור לפעילות יומיומית ולשגרה בטוחה – נשמח אם תפנו אלינו, לפגישת ייעוץ ללא עלות ודברו עם מומחה. 

בי.ד. גפים – אנחנו עוסקים יותר מ-50 שנה בייצור והתאמה של תותבות.

יהודה: 052-3571162

ישראל: 054-4393350

מאמרים נוספים
תותבת יד מחיר
לפגישת ייעוץ ללא עלות - התקשרו:

י.ד. גפים – אורטופדיה מתקדמת

מחיר הפרוטזה נקבע על מספר פרמטרים: סוג הקטיעה, רמת הפעילות הרצויה והתאמת החלקים. מחיר פרוטזה תלוי בסוג הפרוטזה, על מנת שנוכל להתאים את התותבת המדויקת לצרכים האישיים שלכם, אנא צרו עמנו קשר. 

ב – י.ד. גפים – אנו עובדים בשיתוף פעולה עם הגופים הממנים בישראל: משרד הבריאות, משרד הבטחון, קופות החולים, בטוח לאומי, חברות הביטוח ובאופן פרטי.

 

בשוק קיימים מספר מגוון של תותבות/ פרוטזות החל מתותבות קוסמטיקאיות ועד לתותבות שמיועדות לספורט אקסטרים. סוג התותבת נקבע בהתאם רמת הפעילות ולצורכי הלקוח/ה.

תהליך הכנת התותבת אורכו בין 10 ימים לשבועיים.  ישנם מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על זמן ההמתנה, דוגמת אישור הגורם הממן או המתנה לאשפוז בבית החולים.

החלמת הגדם משתנה מאדם לאדם וגם סיבת הקטיעה (סכרתיים, כלי דם, טראומתי).

לרוב התהליך נע בין חודש לחודשיים מרגע הקטיעה. לאחר החלמת הגדם יש לבצע את התהליך של חבישת לחץ על מנת להכין ןלעצב את הגדם למצב האידיאלי שבו ניתן יהיה להתחיל בשלב של לקיחת המידות לתותבת.

התותבות נועדו להחזיר את הקטוע, לרמת תפקוד יומית מלאה – שקדמה טרם הקטיעה.

לתאום פגישת ייעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  נשמח לעמוד לרשותכם,

  כיכר המייסדים 4, ראשון לציון 7526557

  יהודה:  052-3571162

  ישראל:  054-4393350

  משרד:  03-9506289

  פקס:  03-7776571

  מייל:  ydgapim@smile.net.il

  דילוג לתוכן