פרוטזה לרגל – 5 דברים שחשוב לדעת

פרוטזה לרגל - חשוב לדעת!

בעת קטיעה של רגל או גפיים אחרות – תותבת או פרוטזה יכולה למלא תפקיד חשוב בשיקום – איבר מלאכותי, יכול לשפר את הניידות ואת היכולת לנהל פעילויות יומיומיות, כמו גם לספק את האמצעים להישאר עצמאיים.

עם זאת ישנן שאלות רבות ואי הבנות כאשר צריכים לרכוש פרוטזה בפעם הראשונה. להלן חמישה דברים שכדאי לדעת על רגליים תותבות לפני רכישה – מידע לקטוע החדש:

פרוטזה לרגל חשוב לדעת

1. כל פרוטזה לרגל הינה ייחודית ומותאמת למטופל/ת באופן אישי.

בשל שלל ההבדלים באנשים ובקטיעות, כל תותבת לרגל היא מערכת של חלקים ייחודית. מערכת זו נועדה להבטיח את ההתאמה הטובה ביותר למטופל/ת ואת רמת הניידות לה הם נזקקים – תותבת רגל בהתאמה אישית. המומחה שלנו מתחיל בבנית בית גדם מותאם אישית, המספק התאמה נכונה לגפה כדי למקסם את רמת הניידות והנוחות תוך איזון נכון.

 

2. רגליים תותבות אינו מגבילות אותנו כפי שניתן לחשוב.

כל כולו של המיקוד בהתאמת התותבת הינו ברמת הניידות לה אתם זקוקים. בין אם זה פשוט ללכת הליכה קצרה או לרוץ מרתון, ניתן לתכנן את התותבת כדי לאפשר לך לעשות את הדברים שאת/ה רוצים לעשות. לעתים, יש לבצע התאמות, אך מטרתנו, ב- י.ד. גפים, היא לוודא שאינך מרגיש/ה מוגבל/ת מהתותבת שלך.

 

3. ייקח זמן להתרגל לפרוטזה לרגל.

ייצור גפיים תותבות הן אמנות לא פחות ממדע ותמיד קיימת תקופת הסתגלות. זה נכון לגבי ההתאמות הגופניות לא פחות מהן התחושות המנטאליות. יהיה פרק זמן שבו תצטרכו להתרגל לפרוטזה לרגל, אך בסופו של דבר, תמצאו שזה מרגיש כמו הרחבה טבעית של גופכם. חשוב בתקופה זו להתייעץ עם מומחה מוסמך כדי להבטיח את ההתאמה הטובה ביותר ובצורה זו למזער את מידת חוסר ההיכרות שיש לכם עם הגפה התותבת החדשה שלכם.

 

4. בסופו של דבר, ייתכן ותזדקקו לרגל תותבת חדשה.

כמו בכל מערכת מכנית, חלקים בפרוטזה עלולים להישחק, הגוף שלנו לעתים משנה צורתו  או שלפעמים מגיעים רכיבים חדשים וטובים יותר שעשויים להגביר את הניידות שלכם. בכל מקרה, דבר אחד בטוח, בסופו של דבר תצטרכו לבקר אצל המומחה שלכם כדי לדון בהחלפת רכיב אחד או בכל התותבת כדי להתאים מחדש את רמת הניידות לה אתם נזקקים.

 

5. מכון י.ד. גפים מציע טיפול מקיף לשיקום הניידות שלכם.

ממטופלים לפני הניתוח שמצפים לקטיעה ומקווים להשיג את התוצאה הטובה ביותר האפשרית ועד למי שמחפשים להחליף תותבת מזדקנת, למכון אורטופדי י.ד. גפים יש הרבה מה להציע לך, עם 50 שנות נסיון בבנית פרוטזות. צוות המומחים שלנו שואף להציע טיפול מקיף למטופלים בכל השלבים ולהבטיח התאמה ותפקוד מעולה של התותב שלכם כדי לאפשר לכם לעמוד ברמות הניידות והפעילות הרצויות לכם.

אם אתם מתמודדים עם קטיעה, מתמודדים עם תותבת שאינה מתאימה, או בכל צורך לקבל מידע נוסף או רק לשאול שאלה, צרו עמנו קשר או קבעו פגישת ייעוץ חינם  כדי לדון כיצד הטיפול המקיף, המקצועי והיחס האישי והחם שלנו יכול להועיל לכם. 

יהודה: 052-3571162

ישראל: 054-4393350

מאמרים נוספים
תותבת/ פרוטזה לרגל
לפגישת ייעוץ ללא עלות - התקשרו:

י.ד. גפים – אורטופדיה מתקדמת

מחיר הפרוטזה נקבע על מספר פרמטרים: סוג הקטיעה, רמת הפעילות הרצויה והתאמת החלקים. מחיר פרוטזה תלוי בסוג הפרוטזה, על מנת שנוכל להתאים את התותבת המדויקת לצרכים האישיים שלכם, אנא צרו עמנו קשר. 

ב – י.ד. גפים – אנו עובדים בשיתוף פעולה עם הגופים הממנים בישראל: משרד הבריאות, משרד הבטחון, קופות החולים, בטוח לאומי, חברות הביטוח ובאופן פרטי.

 

בשוק קיימים מספר מגוון של תותבות/ פרוטזות החל מתותבות קוסמטיקאיות ועד לתותבות שמיועדות לספורט אקסטרים. סוג התותבת נקבע בהתאם רמת הפעילות ולצורכי הלקוח/ה.

תהליך הכנת התותבת אורכו בין 10 ימים לשבועיים.  ישנם מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על זמן ההמתנה, דוגמת אישור הגורם הממן או המתנה לאשפוז בבית החולים.

החלמת הגדם משתנה מאדם לאדם וגם סיבת הקטיעה (סכרתיים, כלי דם, טראומתי).

לרוב התהליך נע בין חודש לחודשיים מרגע הקטיעה. לאחר החלמת הגדם יש לבצע את התהליך של חבישת לחץ על מנת להכין ןלעצב את הגדם למצב האידיאלי שבו ניתן יהיה להתחיל בשלב של לקיחת המידות לתותבת.

התותבות נועדו להחזיר את הקטוע, לרמת תפקוד יומית מלאה – שקדמה טרם הקטיעה.

לתאום פגישת ייעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  נשמח לעמוד לרשותכם,

  כיכר המייסדים 4, ראשון לציון 7526557

  יהודה:  052-3571162

  ישראל:  054-4393350

  משרד:  03-9506289

  פקס:  03-7776571

  מייל:  ydgapim@smile.net.il

  דילוג לתוכן