פרוטזה לרגל מחיר – כמה עולה תותבת?

פרוטזה לרגל מחיר

רגל תותבת יכולה לעזור לאנשים עם קטיעות רגל לנוע בקלות רבה יותר. רגליים תותבות מחקות את התנועה, התפקוד ולפעמים את המראה של רגל אמיתית. אם אתם מתכננים קטיעה של גפה תחתונה או שעברתם לאחרונה קטיעה, אתם עשויים לתהות מהי העלות הממוצעת של רגל תותבת, מה המחיר של פרוטזה לרגל ואילו גורמים משפיעים על התמחור.

רגל תותבת מחיר

פרוטזה לרגל מחיר – העלויות עבור רגל תותבת משתנות, אך רוב הסוגים מכוסים בדרך כלל על ידי משרד הבריאות. הרגל התותבת הספציפית שאתם צריכים תלויה ברמת הקטיעה שלכם, בצרכים האישיים ובמצב שלכם. 

יש לקחת בחשבון, כי במהלך חייכם, ייתכן שתצטרכו להחליף את הרגל התותבת מספר פעמים. זאת על פי מצב הקטיעה, בהתאם לגילכם ומשקלכם ורמת הפעילות שלכם, התותבת שלכם יכולה להישמר בין מספר חודשים למספר שנים. לרוב הקטועים יש תותבת בודדת בשנה הראשונה, אך לאחר מכן עקב שינויים במבנה הגוף, אתם עשויים להזדקק לתותבת נוספת.

אם את/ה בשלבים מוקדמים לאחר הקטיעה, שארית הגפה שלך עשויה להתכווץ, להצריך החלפת בית גדם, חלפים חדשים, או אפילו תותבת אחרת. שינויים ברמת הפעילות יכולים אף הם ליצור צורך בשינוי תותב או תיקונים. אתם צריכים גם לרכוש חלפים, שרוולים וגרביים שעוברים בין התותבת לתוספת שלך.

 

פרוטזה לרגל מחיר – אילו גורמים משפיעים על עלות רגל תותבת?

מכיוון שכל רגל תותבת חייבת להתאים אישית לכל מטופל, העלויות יכולות להצטבר. עלויות אלו תלויות במספר גורמים, ורק מעטים מהם תלויים במטופל עצמו. אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על מחיר של רגל תותבת, הוא סוג הקטיעה שהנבדק עבר, 

הגורם המכריע הנוסף הוא הפרוטזה שאתם מחפשים. ישנן מגוון גדול של פרוטזות כאשר התותבת הממוחשבת היא האפשרות היקרה ביותר, ניתן לבדוק את סוגי הפרוטזות בקטלוג המוצרים שלנו.

כשזה נעשה באופן פרטי, מאחר ועלות פרוטזה לרגל נקבעת על פי פרמטרים רבים, לא נוכל לקבוע במאמר זה מחיר מדויק, שכן מחיר הפרוטזה,  עלות של רגל תותבת, יכול לנוע בין אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים.

 

 

רגל תותבת עלות – גופים ממנים בישראל

רוב קטועי הגפיים בישראל משויכים לגוף מימון כזה או אחר – המימון לתותבת רגל/ יד  הוא מימון חלקי או מלא:

 • משרד הבריאות – מימון לקטועי גפיים עקב מחלות או חוסר מולד.
 • משרד הבטחון – מימון לקטועי צה״ל.
 • קופת חולים – מימון לנפגעי תאונות עבודה.
 • המוסד לביטוח לאומי – מימון לנפגעי פעולות האיבה.
 • חברות הביטוח – מימון של נפגעי תאונות הדרכים שיש להם כיסוי ביטוחי.

לכל אחד מהגופים קיים סל מוצרים שאותו הוא מאשר עבור מטופלים השייכים לו.

יד. גפים – אורטופדיה מתקדמת עובדת בשיתוף פעולה ובמימון של משרד הבריאות, משרד הבטחון, קופות חולים (תאונות עבודה), ביטוח לאומי, נפגעי פעולות איבה.

 

 

י.ד. גפים – מובילים בתחום ייצור והתאמה – פגישת ייעוץ חינם

אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על תהליך הרגל התותבת, גורמים ממנים, ועלות פרטית – או שתרצו להיפגש עם מישהו שעבר את תהליך  הרכבת התותב, נשמח אם תפנו אלינו, לפגישת ייעוץ ללא עלות, אצלנו, ודברו עם מומחה. 

בי.ד. גפים – אנחנו עוסקים יותר מ-50 שנה בהרכבת והתאמה של תותבות רגל/ יד.

יהודה: 052-3571162

ישראל: 054-4393350

מאמרים נוספים
לפגישת ייעוץ ללא עלות - התקשרו:
רגל תותבת מתחת לברך
תותבת רגל מתחת לברך

י.ד. גפים – אורטופדיה מתקדמת

מחיר הפרוטזה נקבע על מספר פרמטרים: סוג הקטיעה, רמת הפעילות הרצויה והתאמת החלקים. מחיר פרוטזה תלוי בסוג הפרוטזה, על מנת שנוכל להתאים את התותבת המדויקת לצרכים האישיים שלכם, אנא צרו עמנו קשר. 

ב – י.ד. גפים – אנו עובדים בשיתוף פעולה עם הגופים הממנים בישראל: משרד הבריאות, משרד הבטחון, קופות החולים, בטוח לאומי, חברות הביטוח ובאופן פרטי.

 

בשוק קיימים מספר מגוון של תותבות/ פרוטזות החל מתותבות קוסמטיקאיות ועד לתותבות שמיועדות לספורט אקסטרים. סוג התותבת נקבע בהתאם רמת הפעילות ולצורכי הלקוח/ה.

תהליך הכנת התותבת אורכו בין 10 ימים לשבועיים.  ישנם מספר גורמים אשר יכולים להשפיע על זמן ההמתנה, דוגמת אישור הגורם הממן או המתנה לאשפוז בבית החולים.

החלמת הגדם משתנה מאדם לאדם וגם סיבת הקטיעה (סכרתיים, כלי דם, טראומתי).

לרוב התהליך נע בין חודש לחודשיים מרגע הקטיעה. לאחר החלמת הגדם יש לבצע את התהליך של חבישת לחץ על מנת להכין ןלעצב את הגדם למצב האידיאלי שבו ניתן יהיה להתחיל בשלב של לקיחת המידות לתותבת.

התותבות נועדו להחזיר את הקטוע, לרמת תפקוד יומית מלאה – שקדמה טרם הקטיעה.

לתאום פגישת ייעוץ חינם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  נשמח לעמוד לרשותכם,

  כיכר המייסדים 4, ראשון לציון 7526557

  יהודה:  052-3571162

  ישראל:  054-4393350

  משרד:  03-9506289

  פקס:  03-7776571

  מייל:  ydgapim@smile.net.il

  דילוג לתוכן